Lectures

Name Staff Day Start Time End Time Weeks Room
1UGA John Shepherd
Mon 12:00 14:00 1-9,11-13 MathewsThA
Thu 13:00 14:00 1-9,11-13 Science Th
1UGB Zainab Abaid
Wed 09:00 11:00 1-9,11-13 MathewsThB
Fri 12:00 13:00 1-9,11-13 CLB 6
WEB Zainab Abaid
John Shepherd
Sun 23:00 - -

Consultations

Day Start Time End Time Room Who
Thursday 17:00 19:00 Strings Lab (J17 302) Kevin Ni
++ Summer
Monday 14:30 16:00 K17-410 John Shepherd
Thursday 14:30 16:00 K17-410 John Shepherd
Friday 16:00 18:00 Bongo Lab (K17 G07) Oliver Scott
++ Angela Weeks 7,10,13 Consultations is moved to CHI lab (K17 G13)

Tutorial and Laboratory Blocks

Name Staff Day Start Time End Time Weeks Room
M09A Thomas Kilkelly
Angus Yuen
Mon 09:00 10:00 1-9,11-13 Gold G01
Mon 10:00 12:00 1-9,11-13 BrassME305
M09B Xiaowen Ma
Oliver Scott
Mon 09:00 10:00 1-9,11-13 Gold G03
Mon 10:00 12:00 1-9,11-13 StringsME3
M14A Bing Wen
John Luo
Mon 14:00 15:00 1-9,11-13 MorvB G4
Mon 15:00 17:00 1-9,11-13 BrassME305
M14B Aydin Itil
Greg Omelaenko
Mon 14:00 15:00 1-9,11-13 Quad G054
Mon 15:00 17:00 1-9,11-13 SitarME306
M17A Austin Tankiang
Peter Timothy Kydd
Mon 17:00 18:00 1-9,11-13 Quad G041
Mon 18:00 20:00 1-9,11-13 Oboe ME304
M17B Angela Yang
Shanush Prema Thasarathan
Mon 17:00 18:00 1-9,11-13 RedC 3037
Mon 18:00 20:00 1-9,11-13 FluteME303
M17C Aydin Itil
Johnson Shi
Mon 17:00 18:00 1-9,11-13 CivEng G6
Mon 18:00 20:00 1-9,11-13 StringsME3
T09A Kevin Ni
Adrian Goldwaser
Tue 09:00 10:00 1-9,11-13 Webst 252
Tue 10:00 12:00 1-9,11-13 FluteME303
T09B Daniel Li
Johnson Shi
Tue 09:00 10:00 1-9,11-13 Gold G05
Tue 10:00 12:00 1-9,11-13 Oboe ME304
T13A Caspian Baska
Matthew French
Tue 13:00 14:00 1-9,11-13 Gold G06
Tue 14:00 16:00 1-9,11-13 KoraME307
T13B Louis Cheung
Oliver Scott
Tue 13:00 14:00 1-9,11-13 Quad 1042
Tue 14:00 16:00 1-9,11-13 SitarME306
T15A Shanush Prema Thasarathan
Matthew Di Meglio
Tue 15:00 16:00 1-9,11-13 Block G15
Tue 16:00 18:00 1-9,11-13 StringsME3
W11A Louis Cheung
Jacob Mikkelsen
Wed 11:00 12:00 1-9,11-13 Lib 176A
Wed 12:00 14:00 1-9,11-13 Oboe ME304
W11B Xiaowen Ma
Michael Manansala
Wed 11:00 12:00 1-9,11-13 Lib 176B
Wed 12:00 14:00 1-9,11-13 FluteME303
W16A Nicholas Mulianto
Nicola Gibson
Wed 16:00 17:00 1-9,11-13 RedC M010
Wed 17:00 19:00 1-9,11-13 KoraME307
W16B William Gilbert
Jacob Godbout
Wed 16:00 17:00 1-9,11-13 OMB151
Wed 17:00 19:00 1-9,11-13 SitarME306
H09A Jeremy Ng
Ning Teh
Thu 09:00 10:00 1-9,11-13 Sqhouse207
Thu 10:00 12:00 1-9,11-13 Drum K17B8
H09B William Gilbert
Jacob Godbout
Thu 09:00 10:00 1-9,11-13 CivEng G6
Thu 10:00 12:00 1-9,11-13 StringsME3
H13A Thomas Kilkelly
Nicola Gibson
Thu 13:00 14:00 1-9,11-13 Webst 252
Thu 14:00 16:00 1-9,11-13 KoraME307
H13B Summer Li
Austin Tankiang
Thu 13:00 14:00 1-9,11-13 RedC 2035
Thu 14:00 16:00 1-9,11-13 SitarME306
H16A Bing Wen
Ning Teh
Thu 16:00 17:00 1-9,11-13 Gold G07
Thu 17:00 19:00 1-9,11-13 Oboe ME304
H16B Matthew French
Thu 16:00 17:00 1-9,11-13 Sqhouse205
Thu 17:00 19:00 1-9,11-13 FluteME303
H18A Adley Phu
Jacob Mikkelsen
Thu 18:00 19:00 1-9,11-13 Quad 1048
Thu 19:00 21:00 1-9,11-13 Oboe ME304
F09A Jeremy Ng
Matthew Di Meglio
Fri 09:00 10:00 1-9,11-13 Gold G05
Fri 10:00 12:00 1-9,11-13 Oboe ME304
F09B Summer Li
Michael Manansala
Fri 09:00 10:00 1-9,11-13 Webst 252
Fri 10:00 12:00 1-9,11-13 FluteME303
F09C Patrick Song
Adrian Goldwaser
Fri 09:00 10:00 1-9,11-13 Webst 251
Fri 10:00 12:00 1-9,11-13 Drum K17B8
F13A Angela Yang
Minjie Shen
Fri 13:00 14:00 1-9,11-13 Quad G041
Fri 14:00 16:00 1-9,11-13 TablaK17G7
F13B Daniel Li
John Luo
Fri 13:00 14:00 1-9,11-13 Quad G054
Fri 14:00 16:00 1-9,11-13 BongoK17G7
S10A Oliver Shen
Minjie Shen
Sat 10:00 11:00 1-9,11-13 Quad 1042
Sat 11:00 13:00 1-9,11-13 TablaK17G7
S10B Kevin Ni
Stanislav Shkel
Sat 10:00 11:00 1-9,11-13 Quad G041
Sat 11:00 13:00 1-9,11-13 BongoK17G7

Back to top

COMP1521 17s2 (Computer Systems Fundamentals) is powered by WebCMS3
CRICOS Provider No. 00098G