Lectures

Name Staff Day Start Time End Time Weeks Room
1UGA John Shepherd
Salil Kanhere
Tue 14:00 16:00 1-9,10-12 Science Th
Wed 16:00 18:00 1-9,10-12 MathewsThA
WEB1 John Shepherd
Salil Kanhere
- - -

Consultations

Day Start Time End Time Room Who
Monday 14:00 15:00 K17-410 John Shepherd
Wednesday 11:00 12:00 K17-410 John Shepherd

Tutorial and Laboratory Blocks

Name Staff Day Start Time End Time Weeks Room
M11A Michael Kedar
Jashank Jeremy
Mon 11:00 12:00 1-9,10-12 Quad G041
Mon 12:00 14:00 1-9,10-12 FluteME303
M13A Aydin Itil
Anna Zhang
Mon 13:00 14:00 1-9,10-12 Quad G054
Mon 14:00 16:00 1-9,10-12 KoraME307
M13B Gal Aharon
Caspian Baska
Mon 13:00 14:00 1-9,10-12 Quad G041
Mon 14:00 16:00 1-9,10-12 SitarME306
T09A Dylan Brotherston
Michael Yoo
Tue 09:00 10:00 1-9,10-12 Newt 307
Tue 10:00 12:00 1-9,10-12 KoraME307
T09B Aydin Itil
Jesse Colville
Tue 09:00 10:00 1-9,10-12 Quad G054
Tue 10:00 12:00 1-9,10-12 SitarME306
T09C Marlene Baquiran
Ethan Jones
Tue 09:00 10:00 1-9,10-12 Quad G041
Tue 10:00 12:00 1-9,10-12 BongoK17G7
T11A Adam Stucci
Hayden Le
Tue 11:00 12:00 1-9,10-12 Quad G041
Tue 12:00 14:00 1-9,10-12 Oboe ME304
T11B Caspian Baska
Gal Aharon
Tue 11:00 12:00 1-9,10-12 Quad G054
Tue 12:00 14:00 1-9,10-12 FluteME303
T17A Harrison Scott
Nicholas Hiebl
Tue 17:00 18:00 1-9,10-12 Webst 252
Tue 18:00 20:00 1-9,10-12 Oboe ME304
T17B Anna Zhang
Kris Choy
Mitchell Shelton
Tue 17:00 18:00 1-9,10-12 Block G15
Tue 18:00 20:00 1-9,10-12 StringsME3
T17C Shanush Prema Thasarathan
Austin Tankiang
Tue 17:00 18:00 1-9,10-12 Gold G05
Tue 18:00 20:00 1-9,10-12 FluteME303
W09A Nhat Nguyen
Emmet Murray
Wed 09:00 10:00 1-9,10-12 CivEng 701
Wed 10:00 12:00 1-9,10-12 Oboe ME304
W09B Marlene Baquiran
Adam Tanana
Wed 09:00 10:00 1-9,10-12 Webst 252
Wed 10:00 12:00 1-9,10-12 FluteME303
W11A Adam Tanana
Joel Nasrallah
Minjie Shen
Wed 11:00 12:00 1-9,10-12 Quad G053
Wed 12:00 14:00 1-9,10-12 BrassME305
W11B Ellen Oates
Simon Shields
Wed 11:00 12:00 1-9,10-12 Quad G054
Wed 12:00 14:00 1-9,10-12 Oboe ME304
W11C Ethan Jones
Jashank Jeremy
Wed 11:00 12:00 1-9,10-12 Webst 252
Wed 12:00 14:00 1-9,10-12 FluteME303
W13A James Ye
Nicholas Hiebl
Wed 13:00 14:00 1-9,10-12 Newt 307
Wed 14:00 16:00 1-9,10-12 KoraME307
W13B Lance Young
Oliver Richards
Wed 13:00 14:00 1-9,10-12 Quad G054
Wed 14:00 16:00 1-9,10-12 SitarME306
W18A Adam Stucci
Michael Kedar
Wed 18:00 19:00 1-9,10-12 Quad G041
Wed 19:00 21:00 1-9,10-12 Oboe ME304
W18B James O'Brien
Jason Chu
Wed 18:00 19:00 1-9,10-12 Quad G054
Wed 19:00 21:00 1-9,10-12 FluteME303
H09A Carey Li
Harrison Scott
Thu 09:00 10:00 1-9,10-12 Quad G041
Thu 10:00 12:00 1-9,10-12 KoraME307
H09B Emmet Murray
Ethan Jones
Thu 09:00 10:00 1-9,10-12 Gold G05
Thu 10:00 12:00 1-9,10-12 SitarME306
H11A Simon Shields
Nhat Nguyen
Junjie Lei
Thu 11:00 12:00 1-9,10-12 Gold G01
Thu 12:00 14:00 1-9,10-12 StringsME3
H15A James Ye
Nhat Nguyen
Thu 15:00 16:00 1-9,10-12 Quad 1048
Thu 16:00 18:00 1-9,10-12 FluteME303
H15B Michael Kedar
Hayden Le
Thu 15:00 16:00 1-9,10-12 RedC 4037
Thu 16:00 18:00 1-9,10-12 Oboe ME304
H18A Austin Tankiang
Daniel Li
Thu 18:00 19:00 1-9,10-12 Quad G027
Thu 19:00 21:00 1-9,10-12 FluteME303
H18B Minjie Shen
Junjie Lei
Thu 18:00 19:00 1-9,10-12 Quad G041
Thu 19:00 21:00 1-9,10-12 TablaK17G7
F09A Dylan Brotherston
Carey Li
Fri 09:00 10:00 1-9,10-12 Quad G041
Fri 10:00 12:00 1-9,10-12 Oboe ME304
F09B Lance Young
Michael Yoo
Fri 09:00 10:00 1-9,10-12 Webst 252
Fri 10:00 12:00 1-9,10-12 FluteME303
F13A Joel Nasrallah
Nhat Nguyen
Fri 13:00 14:00 1-9,10-12 RedC 4034
Fri 14:00 16:00 1-9,10-12 KoraME307
F13B Kris Choy
Ellen Oates
Fri 13:00 14:00 1-9,10-12 Col LG01
Fri 14:00 16:00 1-9,10-12 SitarME306
F13C Jesse Colville
Jason Chu
Mitchell Shelton
Fri 13:00 14:00 1-9,10-12 Webst 256
Fri 14:00 16:00 1-9,10-12 BrassME305

Back to top

COMP1521 18s2 (Computer Systems Fundamentals) is powered by WebCMS3
CRICOS Provider No. 00098G