Lectures

Name Staff Day Start Time End Time Weeks Room
1UGA Robert Clifton-Everest
Hayden Smith
Mon 16:00 18:00 1-3,5-11 CLB 7
Thu 16:00 18:00 1-10 CLB 7
WEB1 Robert Clifton-Everest
Hayden Smith
- - -

Consultations

Day Start Time End Time Room Who
Monday 18:00 19:00 In the foyer behind CLB7 Hayden Smith
Thursday 18:00 19:00 In the foyer behind CLB7 Hayden Smith

Tutorial and Laboratory Blocks

Name Staff Day Start Time End Time Weeks Room
M11A Hayden Smith
Matthew Phillips
Mon 11:00 12:00 1-3,5-11 RedC 3037
Mon 12:00 14:00 1-3,5-11 FluteME303
M11B Michelle Seeto
Robert Nichols
Mon 11:00 12:00 1-3,5-11 Gold G02
Mon 12:00 14:00 1-3,5-11 Oboe ME304
M13A Sidney Pham
Anto Lepejian
Mon 13:00 14:00 1-3,5-11 RedC 2035
Mon 14:00 16:00 1-3,5-11 FluteME303
M13B Olga Popovic
Kristian Nolev
Mon 13:00 14:00 1-3,5-11 Newt 306
Mon 14:00 16:00 1-3,5-11 Oboe ME304
M18A Rudra Saha
Ian Thorvaldson
Mon 18:00 19:00 1-3,5-11 Quad G026
Mon 19:00 21:00 1-3,5-11 FluteME303
M18B Hugh Chan
Simon Haddad
Mon 18:00 19:00 1-3,5-11 Quad G046
Mon 19:00 21:00 1-3,5-11 Oboe ME304
T13A Michelle Seeto
Vivian Dang
Tue 13:00 14:00 1-10 Newt 306
Tue 14:00 16:00 1-10 StringsME3
T13B Yongtong Feng
Samuel Smyth
Olga Popovic
Tue 13:00 14:00 1-10 Quad 1047
Tue 14:00 16:00 1-10 SitarME306
T15A Xiaocong Chen
Simon Haddad
Yongtong Feng
Tue 15:00 16:00 1-10 BUS 114
Tue 16:00 18:00 1-10 Oboe ME304
T15B Kristian Nolev
Olga Popovic
Hayden Smith
Xiaocong Chen
Tue 15:00 16:00 1-10 Sqhouse203
Tue 16:00 18:00 1-10 FluteME303
T17A Isaac Carr
Hoang Pham
Tue 17:00 18:00 1-10 Newt 306
Tue 18:00 20:00 1-10 FluteME303
T17B Anto Lepejian
Matthew Phillips
Kristian Nolev
Tue 17:00 18:00 1-10 Quad 1045
Tue 18:00 20:00 1-10 Oboe ME304
W15A Richard Lau
Amri Chamela
Wed 15:00 16:00 1-10 Law 302
Wed 16:00 18:00 1-10 Oboe ME304
W15B Clifford Sesel
Costa Paraskevopoulos
Wed 15:00 16:00 1-10 ElecEngG03
Wed 16:00 18:00 1-10 FluteME303
W17A Robert Nichols
Matthew Perry
Wed 17:00 18:00 1-10 Quad G026
Wed 18:00 20:00 1-10 Oboe ME304
W17B Alex Linker
Rudra Saha
Wed 17:00 18:00 1-10 Law 163
Wed 18:00 20:00 1-10 FluteME303
H09A Hoang Pham
Samuel Smyth
Thu 09:00 10:00 1-10 Quad G025
Thu 10:00 12:00 1-10 FluteME303
H09B Isaac Carr
Asher Silvers
Thu 09:00 10:00 1-10 Quad 1047
Thu 10:00 12:00 1-10 Oboe ME304
H11A Alex Linker
Robert Nichols
Thu 11:00 12:00 1-10 Sqhouse208
Thu 12:00 14:00 1-10 Oboe ME304
H11B Matthew Phillips
Asher Silvers
Thu 11:00 12:00 1-10 Sqhouse207
Thu 12:00 14:00 1-10 FluteME303
H13A Clifford Sesel
Isaac Carr
Thu 13:00 14:00 1-10 RedC 4034
Thu 14:00 16:00 1-10 Oboe ME304
H13B Yongtong Feng
Timothy Hor
Thu 13:00 14:00 1-10 Law 388
Thu 14:00 16:00 1-10 FluteME303
H16A Simon Haddad
Xiaocong Chen
Thu 16:00 17:00 1-10 Quad G031
Thu 17:00 19:00 1-10 Oboe ME304
H17A Michelle Seeto
Sidney Pham
Thu 17:00 18:00 1-3,5-11 Quad G031
Thu 18:00 20:00 1-3,5-11 Drum K17B8
H18A Ian Thorvaldson
Amri Chamela
Thu 18:00 19:00 1-10 Quad G025
Thu 19:00 21:00 1-10 FluteME303

Back to top

COMP1531 19T3 (Software Engineering Fundamentals) is powered by WebCMS3
CRICOS Provider No. 00098G