Lectures

Name Staff Day Start Time End Time Weeks Room
1UGA Andrew Bennett
John Shepherd
Mon 12:00 14:00 1-9,11-13 Science Th
Wed 16:00 18:00 1-9,11-13 Science Th
WEB Andrew Bennett
John Shepherd
- - -

Consultations

Day Start Time End Time Room Who
Tuesday 14:30 15:30 K17, Consult Room G01 Andrew Bennett

Tutorial and Laboratory Blocks

Name Staff Day Start Time End Time Weeks Room
M16A Alex Linker
Dean Wunder
Mon 16:00 17:00 1-9,11-13 Quad G041
Mon 17:00 19:00 1-9,11-13 KoraME307
M16B Jashank Jeremy
Gal Aharon
Mon 16:00 17:00 1-9,11-13 Lib 176A
Mon 17:00 19:00 1-9,11-13 SitarME306
T09A Alexander Hinds
Connor O'Shea
Tue 09:00 10:00 1-9,11-13 Quad G041
Tue 10:00 12:00 1-9,11-13 KoraME307
T15A Curtis Millar
Colm Flanagan
Tue 15:00 16:00 1-9,11-13 Quad G041
Tue 16:00 18:00 1-9,11-13 KoraME307
T15B Helena Kertesz
Peter Kerr
Tue 15:00 16:00 1-9,11-13 Quad G054
Tue 16:00 18:00 1-9,11-13 SitarME306
T17A Jashank Jeremy
Ian Thorvaldson
Tue 17:00 18:00 1-9,11-13 Quad G041
Tue 18:00 20:00 1-9,11-13 KoraME307
T17B Riyasat Saber
Zachary Partridge
Tue 17:00 18:00 1-9,11-13 Quad G054
Tue 18:00 20:00 1-9,11-13 SitarME306
W09A Helena Kertesz
Cadel Watson
Wed 09:00 10:00 1-9,11-13 Quad G041
Wed 10:00 12:00 1-9,11-13 KoraME307
W11A Zain Afzal
Adam Stucci
Wed 11:00 12:00 1-9,11-13 Quad G054
Wed 12:00 14:00 1-9,11-13 KoraME307
W11B Alexander Hinds
Keiran Sampson
Wed 11:00 12:00 1-9,11-13 BUS 215
Wed 12:00 14:00 1-9,11-13 SitarME306
W13A Stephen Leung
Alvin Sho
Wed 13:00 14:00 1-9,11-13 Quad 1048
Wed 14:00 16:00 1-9,11-13 FluteME303
W13B Mark Sonnenschein
Carey Li
Wed 13:00 14:00 1-9,11-13 Gold G07
Wed 14:00 16:00 1-9,11-13 Oboe ME304
W18A Curtis Millar
Nicholas Hiebl
Wed 18:00 19:00 1-9,11-13 Quad G041
Wed 19:00 21:00 1-9,11-13 KoraME307
W18B Victoria Xu
Jared Steiner
Wed 18:00 19:00 1-9,11-13 Quad G054
Wed 19:00 21:00 1-9,11-13 SitarME306
H16A Stephen Leung
George Fidler
Thu 16:00 17:00 1-9,11-13 Lib 176A
Thu 17:00 19:00 1-9,11-13 KoraME307
H16B Riyasat Saber
James O'Brien
Thu 16:00 17:00 1-9,11-13 Lib 176B
Thu 17:00 19:00 1-9,11-13 SitarME306
H18A Victoria Xu
Riyasat Saber
Thu 18:00 19:00 1-9,11-13 BUS 232
Thu 19:00 21:00 1-9,11-13 FluteME303
F09A Zain Afzal
Anna Zhang
Fri 09:00 10:00 1-9,11-13 Gold G07
Fri 10:00 12:00 1-9,11-13 SitarME306
F09B Stephen Leung
Ryan Snoyman
Fri 09:00 10:00 1-9,11-13 Gold G01
Fri 10:00 12:00 1-9,11-13 KoraME307
F11A Alex Linker
Benjamin Pieters-Hawke
Fri 11:00 12:00 1-9,11-13 Quad G054
Fri 12:00 14:00 1-9,11-13 KoraME307
F11B Mark Sonnenschein
Jack She
Fri 11:00 12:00 1-9,11-13 Quad G047
Fri 12:00 14:00 1-9,11-13 SitarME306

Back to top

COMP1511 17s2 (Introduction to Programming) is powered by WebCMS3
CRICOS Provider No. 00098G